Чехія – одна з привабливих для українських емігрантів країн. Українцям там щедро пропонують роботу. А також уряд працює над ще більшим спрощення візових умов для працівників.

1. У Чехії дешево орендувати житло, а також не великими є і витрати на проживання. При цьому тут тривала декретна відпустка і високі виплати по безробіттю. Серед 119 країн світу Чехія займає 83-е місце за вартістю життя. Приміром, вартість проживання в Чехії в порівнянні з Нью-Йорком на 50% нижча, а в порівнянні з середньостатистичними даними по Євросоюзу – нижча на 40%, повідомляє immigrant.today.

2. За середніми оцінками експертів, оренда квартири площею 75 кв. м в Лондоні коштує близько 80 000 крон в місяць, в Парижі – понад 66 000 крон, а в Гельсінкі – близько 50 000 крон. У Празі оренда такої житлової площі становитиме приблизно 25 000 крон.

3. У Чехії вигідно брати відпустку у зв’язку з вагітністю та догляду за дитиною. Мати може перебувати у відпустці по догляду за дитиною до 4-х років, а це довше, ніж в інших країнах світу. При цьому чеські матері отримують матеріальну допомогу від держави протягом всього терміну відпустки по догляду за дитиною.

4. На високому рівні в Чеській Республіці  і соціальне та медичне забезпечення в період хвороби, безробіття або при виході на пенсію. Соціальне і медичне страхування проводять за рахунок роботодавця і співробітників. Воно охоплює всі необхідні аспекти життя, покриваючи практично повністю витрати на здоров’я та інші соціальні потреби (в тому числі і високі виплати по безробіттю).

5. За рівнем заробітних плат Чехія зараз аж ніяк не є лідером серед розвинених країн. Наприклад, середня зарплата в Чехії в 2016 році – на рівні 26 480 крон.

Однак з січня 2017 року мінімальна ставка в Чехії в рамках 40-годинного робочого тижня підвищиться з 58,7 до 66 крон.

Translate »